Poznając świat zakładów bukmacherskich szybko dowiemy się, że w spotkaniach sportowych wcale nie musimy obstawiać wyłącznie ich przewidywanego wyniku. Jesteśmy za to w stanie postawić również na wiele innych zdarzeń, do których może dojść w ich trakcie. Często jest to zresztą nie tylko bardziej interesujące, ale i po prostu opłacalne. Zakłady niestandardowe często opatrywane są większymi kursami i stanowią świetną alternatywę dla rynku na wynik. Jedną z ciekawszych opcji aktualnie oferowanych przez polskich bukmacherów są zakłady na kartki, oferowane w przypadku praktycznie każdego spotkania w ramach piłki nożnej. Co musimy wiedzieć na ich temat, zanim tak właściwie po nie sięgniemy? Jak obstawiać ten rynek, by po prostu wygrywać? To wszystko postaramy się wyjaśnić już dziś, w naszym poradniku. 

Zakłady na kartki - czy warto je stawiać
Zakłady na kartki – czy warto je stawiać?

Kiedy arbiter pokazuje kartkę w meczu piłki nożnej?

Zanim jeszcze zawrzemy nasz pierwszy zakład na kartki, a tak właściwie zanim w ogóle o tym pomyślimy, powinniśmy mieć pełną świadomość co do tego, kiedy w meczu piłkarskim może dojść do ich pokazania. Żółte kartki stanowią formę poważnego upomnienia konkretnego piłkarza. Przyznawane są zwykle w związku z brutalniejszym faulem – zawsze według subiektywnej oceny arbitra (nie każdy faul kwalifikuje się na żółtą kartkę). Nie jest to jednak konieczność. Żółty kartonik często może zobaczyć zawodnik, który dokonał wielu mniejszych fauli (ale wyjątkowo wyróżnia się właśnie w tej sprawie), albo też wyraźnie wyraża swoje niezadowolenie z decyzji arbitra (po prostu jest awanturnikiem). Istnieją też sytuacje, w których żółta kartka wyciągana jest zawsze. Tak jest chociażby wtedy, gdy zawodnik sfauluje piłkarza wychodzącego na czystą i stuprocentową okazję (zwłaszcza przy kontrataku) lub dokona przewinienia w polu karnym, w wyniku którego zostanie podyktowany rzut karny.

Czerwone kartki są czymś znacznie rzadszym, ale prowadzącym do znacznie poważniejszych konsekwencji. Po zobaczeniu takowej, zawodnik musi opuścić boisko bez możliwości zastąpienia go dowolnym innym. Jego drużyna do końca meczu będzie grała w osłabieniu. Czerwoną kartkę przyznaje się za najcięższe i najgroźniejsze przewinienia. Jest ona również konsekwencją otrzymania dwóch żółtych kartek. To właśnie zawodnicy posiadający już żółtą kartkę na koncie są zatem nią najbardziej zagrożeni.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod
STS.pl1660 PLN w bonusach!BETONLINE
Superbet.pl3754 PLN w bonusachBETONLINE
eFortuna.pl630 PLN w bonusachBETONLINE
Betfan.pl200% do 300 PLNBETONLINE
Fuksiarz.pl500 PLN bez obrotuBETONLINE

Jakie są rodzaje zakładów właśnie na kartki?

Mówiąc o zakładach na kartki, nie ma się na myśli zaledwie jednej opcji bukmacherskiej. Najlepsi bukmacherzy online potrafią oferować całe dziesiątki różnych zakładów ściśle związanych właśnie z żółtymi i czerwonymi kartkami. Poniżej przedstawiamy te, które pojawiają się w ich ofercie zdecydowanie najczęściej.

  • Liczba kartek w całym spotkaniu sportowym. Tutaj zwykle podajemy przedział (od 1-3, od 3-5, ale i “więcej niż 4” czy “mniej niż 5”). Zdarzają się jednak również zakłady na dokładną liczbę kartek. Tak w kontekście obu drużyn, jak i wybranej z nich.
  • Pokazanie czerwonej kartki. Jako że te kartki zdarzają się dość rzadko, bukmacherzy online w większości pozwalają nam postawić na to, czy taka w danym meczu w ogóle się pojawi.
  • Pierwsza żółta kartka. Istnieje również rynek na to, która z drużyn zdobędzie pierwszą żółtą kartkę w meczu. Nie ma przy tym znaczenia, kiedy ona zostanie pokazana.
  • Czas pierwszej kartki. W tym rynku stawiamy na to, kiedy arbiter sięgnie po pierwszy kartonik. Tutaj również mamy do czynienia z przedziałem czasowym, przedstawianym bardzo różnie (na przykład kartka w pierwszej lub drugiej połowie, w pierwszych piętnastu minutach gry i tak dalej).

Oczywiście pamiętajmy, że każdy rynek na kartki jest tym niestandardowym. Oznacza to, że nie wszystkie muszą być oferowane w kontekście każdego spotkania. Zdarzają się nawet mecze bez rynku na kartki. Wiele tutaj zależy tak od bukmachera, jak i od rangi samego w sobie spotkania. Te popularniejsze będą oczywiście lepiej pokryte pod względem dodatkowych opcji. To w ich przypadku możemy mieć pewność, że obstawimy również kartki. Żeby wiedzieć, jaka firma oferuje najlepsze warunki, warto sprawdzić ranking bukmacherów, który uwzględnia także takie atuty.

ZOBACZ: Nowi bukmacherzy w Polsce

Jak obstawiać zakłady na kartki u bukmachera?

Aby skutecznie obstawiać dowolny rynek na zakłady na kartki u polskich bukmacherów, musimy się do tego obstawiania odpowiednio przygotować. Im więcej czasu poświęcimy analizie, tym większe będzie prawdopodobieństwo, że obstawimy poprawnie. Jak zatem obstawiać, by cieszyć się z częstych wygranych?

  1. Obstawiajmy na żywo. Jeśli jesteśmy początkującymi obstawiającymi, skłaniamy się raczej ku zakładom na żywo. W ich obrębie możemy bowiem dowiedzieć się na temat tego, jak agresywnie grają oba zespoły i jak pobłażliwy jest sędzia konkretnego dnia i w konkretnym meczu. Jeśli nabierzemy już doświadczenia, możemy przejść do zakładów przedmeczowych.
  2. Przeanalizujmy postać sędziego. Dokładnie prześwietlenie arbitra konkretnego spotkania dostarczy nam informacji na temat tego, jak bardzo pobłażliwym człowiekiem on jest. Istnieją sędziowie, którzy odgwizdują nawet najmniejsze przewinienia. Są i tacy, którzy zawsze puszczają grę i zwracają uwagę tylko na takie faule, które są ewidentnymi wykroczeniami i wymagają zastopowania rozgrywki.
  3. Zwróćmy uwagę na taktykę i styl gry obu drużyn. Faule dokonywane są w większości na zawodnikach, którzy posiadają piłkę. Dlatego też zwróćmy szczególną uwagę na to, która z drużyn lubi utrzymywać się przy piłce, wymienia najwięcej podań i posiada największy (statystycznie) procent posiadania futbolówki. Liczy się również podejście do meczu – zespoły wykazujące się agresywnym pressingiem zazwyczaj faulują częściej.
  4. Prześwietlmy kluczowych zawodników. W niektórych zespołach łatwo jest znaleźć piłkarza z wybuchowym temperamentem, bardzo żywiołowo reagującego na wydarzenia na boisku i grającego agresywnie. Powinniśmy mieć to na uwadze.
  5. Pamiętajmy o randze konkretnego spotkania. W meczach towarzyskich rzadko kiedy fauluje się często i brutalnie. Co innego, jeśli stawka spotkania jest duża (awans do dalszej fazy turnieju, mistrzostwo kraju). Wtedy też częściej ucieka się do fauli. Liczy się też wynik – jeśli drużyna musi go gonić, będzie bardziej sfrustrowana w momencie, w którym nie będzie jej się to udawało.

5 / 5. Ocen: 5

Poprzedni artykułSposoby na uzależnienie od zakładów bukmacherskich
Jaki Polski bukmacher online jest legalny? Czy STS, Betfan, Noblebet albo OKbet to są legalni w Polsce bukmacherzy internetowi? Jakie bonusy i promocje oferują graczom za darmo? Wszystko to dowiesz się czytając ten blog bukmacherski.