Jeśli jesteś kimś, kto dopiero zaczyna swoją przygodę z zakładami bukmacherskimi to na pewno chciałbyś, żeby twój start był jak najlepszy i najprzystępniejszy. Dla takich właśnie osób jak ty przygotowaliśmy porady, które sprawią, że początek przygody z rynkiem zakładów będzie prosty i przyjemny. To są oczywiście tylko proste porady, które nie gwarantują, że od razu zaczniesz wygrywać miliony.

porady bukmacherskie
Jak obstawiać mecze? Prosty poradnik bukmachera

Czym tak naprawdę są zakłady bukmacherskie? Wiele osób uważa, że to rozgrywka, która polega wyłącznie na obstawianiu wyników meczów kierując się przeczuciem. Tak naprawdę to szereg różnych czynności, które wymagają analitycznego myślenia, odpowiedniego podejścia, a przede wszystkim zimnej głowy. Obstawianie spotkań można wręcz porównać do pracy, która wymaga odpowiedniego przygotowania przed jej rozpoczęciem, by ta przyniosła oczekiwane rezultaty.

Wybór odpowiednich firm bukmacherskich

Pierwszą rzeczą, którą powinien zrobić każdy początkujący gracz jest wybranie odpowiedniego bukmachera, u którego chce grać. Rynek legalnych zakładów bukmacherskich w ostatnich latach znacząco się rozrósł między innymi za sprawą internetu, więc coraz trudniej jest wybrać jedno miejsce do gry. Na rynku jest bowiem obecnie wiele firm, które już działają na terenie naszego kraju oraz takie, które dopiero planują rozpocząć swoją działalność. Jak więc wybrać odpowiedniego bukmachera? Bardzo dobrym krokiem będzie skorzystanie z internetowych rankingów bukmacherów, które oceniają firmy pod względem ich doświadczenia, oferty, proponowanych kursów czy też dostępnych metod płatności i bonusów. Całość zaś następnie podawana nam jest w formie przystępnej oceny, która świadczy o jakości danego bukmachera.

W Polsce jest kilku znanych bukmacherów typu Fortuna i STS, ale również nowych, którzy dopiero weszli na Polski rynek jak Betfan czy Betclic. Warto sprawdzić ofertę tych firm i zdecydować, która będzie dla nas najbardziej korzystna.

Gdy jednak niezależnie od momentu, chcemy mieć najlepszą możliwą ofertę pod względem zakładów lub promocji powinniśmy zdecydować się na stworzenie konta nie u jednej legalne firmy bukmacherskie, a u kilku różnych. Musicie bowiem wiedzieć, że kursy na wybrane spotkanie mogą różnić się zależnie od bukmachera. Zdarza się, że kurs dla wybranej przez nas drużyny u bukmachera A wynosi 2.10, a u bukmachera B 2.20. Takie różnice sprawiają, że nasze wygrane mogą być wyższe. Na czymś takim jest również oparta strategia gry opierająca się na tak zwanych surebetach. Polega ona właśnie na tym, że poszukujemy u bukmacherów różnic w kursach na tym samym meczu, a następnie obstawiamy u jednego bukmachera drużynę X, a u drugiego Y. W ten sposób zawsze wygrywamy jeden z tych zakładów i jesteśmy kilka złotych do przodu. Dodatkowym atutem zakładania kilku kont jest również dostęp do bardzo ciekawych bonusów powitalnych oraz dużo szerszej oferty promocji niż w przypadku jednej firmy.

betclic polska
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus

Odpowiedni kapitał na początek

Finanse to kolejny niezwykle ważny element zakładów. Kwestia ta dotyczy zarówno ustalonego przez nas budżetu całkowitego, ale także kwot, za które obstawiamy pojedyncze zdarzenia. W każdym tygodniu lub miesiącu powinniśmy ustalić sobie kwotę, za jaką planujemy grać. Takie rozwiązanie pozwoli Ci uniknąć sytuacji, w których okazuje się, że nagle zniknęły twoje pieniądze przeznaczone na opłatę mieszkania, ponieważ zacząłeś grać bez opamiętania. To pozwoli Ci także uniknąć uzależnienia od hazardu, które jest naprawdę szkodliwe zarówno dla Ciebie, jak i całego twojego otoczenia. Obecnie nawet firmy bukmacherskie oferują takiego rodzaju zabezpieczenia, które pozwalają ustalić sobie limity na koncie. Gdy je przekroczymy, nie będziemy mieć już możliwości dalszego obstawiania. Ten aspekt jest niezwykle ważny, gdy chcemy grać na poważnie.

Drugim ważnym aspektem zarządzania kapitałem jest odpowiedni dobór stawek. Musisz pamiętać, że nigdy nie należy stawiać na jeden zakład całego dostępnego kapitału ani nawet jego znaczącej części. Taki sposób grania mógłby sprawić, że nasza gra kończyłaby się szybciej, niż się zaczęła. Dużo lepiej jest na każdy pojedynczy zakład przeznaczać niewielką, stałą kwotę, która będzie niewielkim procentem całego kapitału np. 4%. Co prawda takie rozwiązanie nie sprawi, że będziesz wygrywał na początku olbrzymie pieniądze, ale zapewni Ci mniej bolesne straty oraz pozwoli dłużej grać na jednej wpłacie.

sts kod promocyjny
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Musisz pamiętać, że w dłuższym okresie mniejsze, ale częstsze wygrane będą dla Ciebie bardziej zyskowne niż pojedyncze zakłady, w których wygrasz duże pieniądze. To oczywiście nie jest jedyny system zarządzania pieniędzmi, który stosują gracze. Równie popularny jest system oparty na ocenianiu szans powodzenia danego zakładu. Polega on na tym, że stawka zakładu zależna jest od naszej oceny jego powodzenia w wybranej przez nas skali np. od 1 do 10. Zakład z najmniejszą wartością jest najmniej pewny i przez to stawiamy na niego niewielką kwotę. Zakład z najwyższą notą jest tak zwanym pewniakiem i stawiamy na niego cały kapitał. Tutaj pod tym pojęciem nadal kryje się niewielka część całego budżetu np. wspomniane powyżej 4%.

Wybór dyscypliny do obstawiania

Wielu doświadczonych graczy radzi by obstawiać jak najmniej dyscyplin sportowych. Oczywiście, możemy interesować się jednocześnie koszykówką, tenisem i piłką nożną, ale w ten sposób nigdy nie poznamy żadnego z tych tematów na poziomie, który zapewni nam większe szanse na zwycięstwo. Obstawianie zakładów wymaga od nas bowiem dokładnej znajomości danej dyscypliny, ligi, graczy, którzy w niej występują oraz umiejętności analizowania zebranych informacji. Obstawianie kuponów na chybił trafił nigdy bowiem nie sprawi, że będziemy wygrywać w dłuższym okresie, a jedynie będzie prowadzić nas do coraz większych strat.

Gdzie szukać informacji? Obecnie w dobie internetu jest to niezwykle proste. Istnieje wiele serwisów, które zajmują się wyłącznie daną dyscypliną, a nawet ligą. Informacje, w przypadku piłki nożnej, możemy również uzyskać ze stron zespołów. Oczywiście warto również oglądać spotkania na żywo, ale wiadomo, że nie każdy ma możliwość i czas by obejrzeć kilka meczów piłkarskich w tygodniu. Tutaj z pomocą mogą nam przyjść dostępne na internecie skróty spotkań, które będą zawierać wszystkie najważniejsze wydarzenia. Tak łatwy dostęp do informacji sprawia, że naprawdę szybko możesz zyskać wiedzę, która poprawi twoje wyniki w zakładach bukmacherskich.

Oczywiście porad dla początkujących może być znacznie więcej, ale w tym artykule skupiliśmy się wyłącznie na informacjach, które są najważniejsze na samym początku, by ułatwić wam wejście w ten skomplikowany, a jednocześnie naprawdę ciekawy świat zakładów.

0 / 5. Ocen: 0