Powstaje coraz więcej poradników dotyczących skutecznego typowania w zakładach bukmacherskich. Niektóre rady są naprawdę pomocne. Inne nie mają natomiast żadnej wartości dodanej. Ostatnio coraz więcej osób przekonuje się zaś do tego, by założyć własny podręcznik do typowania. Czy jest to słuszna idea? A jak tak, to co warto tam w ogóle umieścić?

poradniki bukmacherskie
Podręcznik typowania – poradnik dla typerów

Czym jest podręcznik typowania?

Są osoby, które uznają ten pomysł pewnie za niezbyt dobry. Często jednak zawodowcy przyznają, że posiadają takie właśnie „pomoce edukacyjne”. Czym jednak w praktyce jest podręcznik typowania? Najkrócej rzecz ujmując, to zbiór różnych zasad, którymi warto kierować się w czasie obstawiania wydarzeń sportowych, rozrywkowych oraz politycznych (bo takie też są dostępne w firmach bukmacherskich). Czy zastanawiałeś się kiedyś, dlaczego ogólnie tak mało osób wygrywa pieniądze na tej płaszczyźnie? Na to składa się kilka powodów.

Często gracze powielają swoje błędy. Nie wyciągają wniosków z przeszłości, co jest wodą na młyn dla każdego bukmachera online. Odpowiednio skonstruowany podręcznik typowania pozwala zapobiegać takim sytuacjom. Nie można oczekiwać, że osoba początkująca od samego startu będzie podejmowała wyłącznie dobre decyzje. Liczy się jednak tutaj to, by analizować błędy i wyciągać z nich odpowiednie wnioski. Dlatego właśnie coraz więcej osób rekomenduje, by korzystać z podręcznika typowania. Najlepiej, by każdy stworzył go samodzielnie od podstaw. Oczywiście na bazie kilku istotnych wskazówek.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Dzięki temu będzie to pozycja kompletna i jednocześnie bardzo pomocna. Warto dodać, iż tworzenie takiego podręcznika trwa tak naprawdę na okrągło. Nigdy nie jest to do końca pozycja skończona. Zawsze można bowiem udoskonalać pewne aspekty gry w zakładach bukmacherskich.

Dlaczego należy mieć go nie tylko w głowie?

Niektórzy korzystają z rozmaitych zasad dotyczących firm bukmacherskich jak STS czy Superbet. Nie mają jednak tego na piśmie, tylko wszystko w swojej głowie. Dlaczego jednak taki sposób nie jest do końca optymalnym rozwiązaniem? Nie da się ukryć, że o kilku mniej ważnych aspektach prędzej czy później zapomnimy. Z wiekiem mamy coraz słabszą pamięć. Nawet jeśli dbamy o ten właśnie aspekt. Poza tym zakłady bukmacherskie bardzo mocno się rozwijają. W dzisiejszych czasach trzeba przyswajać multum informacji, by regularnie wygrywać pieniądze. Oczywiście, stworzenie podręcznika do typowania jest dość czasochłonne.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Warto jednak mimo wszystko się poświęcić. Dzięki temu będziesz miał większe szanse na notowanie zysków w firmach bukmacherskich. Posiadając taki podręcznik typowania, zawsze możesz wrócić do pewnych kwestii i jeszcze raz je przeanalizować. Taka pomoc edukacyjna pozwoli Ci systematycznie rozwijać się, co ma wpływ na uzyskiwane dochody w firmach bukmacherskich.

Co warto tam umieścić?

To kluczowa kwestia. Właśnie od niej zależy, czy podręcznik typowania będzie prezentował odpowiednią jakość. Co warto tam zatem umieścić? Jeden z działów może być poświęconych np. ogólnym zasadom, którymi kierujesz się w czasie obstawiania. Warto, by ta lista była regularnie aktualizowana. Możesz m.in. zapisać, by pod żadnym pozorem nie grać po spożyciu napojów wysokoprocentowych. Nie ma przeszkód, by opisać, dlaczego jest to tak istotne. Jeśli w przeszłości popełniłeś ten błąd i obstawiałeś po wypiciu piwa, a potem przez to lekką ręką przegrałeś dość sporo kasy, to na pewno warto to wyszczególnić. Będzie to dla Ciebie nauczka, by w przyszłości takich błędów nie popełniać.

Betfan kod promocyjny na bonus
Najlepszy Polski bukmacher online – Kod promocyjny BETONLINE

W profesjonalnym podręczniku do typowania możesz również starannie określić dyscypliny, które warto grać, a od których należy trzymać się możliwie jak najdalej. To nie wszystko. Możesz również dokładnie opisać najlepsze strategie oraz takie, którymi w przyszłości nie warto już dłużej się interesować. Nie ma przeszkód, by zawrzeć informacje, jak postępować w przypadku kontrowania. Jest to szczególnie istotne w czasie typowania live. Wtedy decyzje muszą być podejmowane bardzo szybko. A dzięki takiemu podręcznikowi będziesz wiedział, kiedy opłaca Ci się skontrować lub skorzystać z takiej opcji, jak cash-out.

W jaki sposób prowadzić taki podręcznik?

Tak naprawdę wszystko zależy od Ciebie. Chcesz do tego podchodzić profesjonalnie? Marzą Ci się wielkie wygrane w zakładach bukmacherskich? Im więcej dasz od siebie na tym polu, tym masz większe szanse na systematyczne wygrane. Zadbaj o regularną aktualizację. Pewne spostrzeżenia sprzed kilku lat dzisiaj mogą być już kompletnie nieaktualne, prawda? Trzeba iść z duchem czasu i dostosowywać się do obecnych standardów. Warto stawiać pytania i szukać na nie odpowiedzi. Na pewno w czasie gry w Twojej głowie pojawią się pomysły, które warto będzie jak najszybciej zweryfikować.

Prowadź tak swój podręcznik typowania, by dobrze Ci się z niego korzystało. Zadbaj o przejrzystość i czytelność informacji. Obecnie takie właśnie pomoce można zaś tworzyć na kilka rozmaitych sposobów. Niektórzy stosują w tym celu zwykłe zeszyty. Inni wspomagają się programami komputerowymi. Jeśli wybierzesz tę drugą opcję, to zadbaj o kopię zapasową.

0 / 5. Ocen: 0