Osoby siedzące w świecie bukmacherskim doskonale wiedzą, że tak zwane limity bukmacherskie istnieją w nim już od samego początku jego istnienia. Z perspektywy operatora są czymś koniecznym do utrzymania rentowności swojej działalności, a często także do zarobienia większych pieniędzy. Istnieją zresztą nie tylko Internetowo, ale i stacjonarnie. Co oznaczają dla nas, kiedy się z nimi spotkamy i co będziemy mogli zrobić w takiej sytuacji, aby ustrzec się przed ich działaniem? To wszystko postaramy się wyjaśnić w naszym artykule.

obstawianie za wysokie stawki
Obstawianie za wysokie stawki – bukmacherzy bez limitów

Czemu służą limity bukmacherskie i czym są?

Jak doskonale wiemy, bukmacher swój zarobek czerpie z wszystkich kuponów ludzi, którzy obstawiają, które finalnie okażą się przegrane. Sam limit bukmacherski ma na celu ograniczenie jakiegoś działania u bukmachera. Tak oto limit może zostać nałożony na konkretnego gracza (jeśli ten ma w zwyczaju obstawianie „pewniaków” za gigantyczne stawki), ale też na zakład sportowy. Jeżeli dane wydarzenie sportowe będzie miało bardzo wyraźnego faworyta, najprawdopodobniej zostanie ono obarczone limitem. Tego typu limit będzie związany z wszystkimi osobami, które zdecydują się na postawienie na dane spotkanie – niezależnie od ich stażu na łamach serwisu internetowego operatora oraz od jakichkolwiek innych czynników.

Limit to jednak nie tylko ograniczenie stawki na wynik, na który bukmacher przyjął już bardzo dużą liczbę zakładów (to właśnie wtedy najczęściej limit jest nakładany), ale też na to, ile meczów znajdzie się na jednym kuponie (często bukmacher w przypadku spotkań cieszących się największym zainteresowaniem wymaga tego, aby oprócz na nie postawić również na inne mecze).

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Czy obstawianie na wysokie stawki jest w Polsce możliwe?

Aby najlepiej zobrazować przykład limitów narzucanych przez operatorów bukmacherskich, wystarczy spojrzeć na dowolną spotkanie z tak zwanej „Superoferty”, która nazwą może się różnić w zależności od wybranego przez nas bukmachera (może zostać nazwana między innymi „spotkaniem dnia”). Jest nią takie wydarzenie sportowe, które cieszy się ogromnym zainteresowaniem, a limit nałożony na nie wiąże się z tym, że bukmacher po prostu nie chce za wiele ryzykować – zwłaszcza, jeśli faworyt owego spotkania jest jednoznaczny. Załóżmy, że jest to mecz Polaków z Niemcami, który wywołuje emocje u każdego naszego rodaka i zdecydowanie pcha każdego ku zakładom online. Z uwagi na duże zainteresowanie, bukmacher podnosi na nie kurs, ale jednocześnie wprowadza limit związany z liczbą zdarzeń. Polegał on będzie na to, że na jednym kuponie będą musiały się znaleźć – oprócz wspomnianego spotkania – również dwa inne mecze, niekoniecznie z tego samego wydarzenia sportowego, ale takie, których kurs jest „normalny”. 

Limity bukmacherskie u popularnych bukmacherów

W STS (Star-Typ Sport) wszystkie mecze III i IV ligi polskiej są automatycznie objęte limitem, w którym oprócz nich samych trzeba zawrzeć na kuponie dwa inne spotkania – maksymalna stawka w ich przypadku wynosi 500 złotych. Wszystko ze względu na to, że spotkania owych lig są obarczone znacznie wyższym kursem, celem zwiększenia zainteresowania właśnie nimi. Identyczna sytuacja ma miejsce w przypadku II ligi siatkówki mężczyzn, jednak tutaj ograniczenie co do stawki wynosi równo 100 złotych.

Dokładnie tak samo ma miejsce u bukmachera Milenium, którego oferta w sprawie tych samych lig i dyscyplin obarczona jest tym samym limitem. Totolotek robi podobnie, jednak w swojej ofercie ma wyłącznie mecze III ligi piłki nożnej – limit stawki za kupon w tym przypadku wynosi 500 złotych, a minimalna ilość zdarzeń widniejących na tymże kuponie to wciąż 3.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Fortuna ma największą ofertę, jeżeli chodzi o wydarzenia z niższych lig – stawka za spotkania z III ligi nie może przekroczyć 200 złotych, a za te z IV – 100 zł. Tutaj również na jednym kuponie muszą wystąpić trzy zdarzenia, jednak mogą one w pełni bazować na „limitowanej” ofercie – możliwe jest na przykład postawienie na trzy różne mecze z III ligi. Oprócz tego Fortuna narzuciła limit na zawodników w meczach żużlowych. Ten tyczy się pojedynczego żużlowca, a konkretnie – jego pierwszych pięciu startów. Limit to również 3 zdarzenia na kuponie przy maksymalnej stawce równej 500 złotych.

Którego bukmachera wybrać na wysokie stawki? Najlepsi bukmacherzy w Polsce

Naturalnie rzecz biorąc w wyborze bukmachera nie powinniśmy się kierować wyłącznie limitami na wydarzenia sportowe – te są bowiem sprawą bardzo indywidualną, która różni się nie tylko w przypadku wybranych bukmacherów, ale też konkretnych spotkań, na które zostaje nałożony limit. Właśnie dlatego należy wybrać takiego operatora bukmacherskiego, który sprawi, że nawet z limitem będzie nam u niego dobrze, a obstawianie na wysokie stawki nie spowoduje zamknięcia konta jak to mają w zwyczaju małe firmy. 

Liczy się w tym wszystkim przede wszystkim oferta bonusowa, premiująca nas za rejestrację albo regularną grę, ale też takie aspekty, jak obecność aplikacji mobilnej (znacznie ułatwia obstawianie „w biegu”, ale też przy nieodciąganiu się od meczu oglądanego w telewizji) czy kursy na interesujące nas spotkania sportowe. Nie bez znaczenia jest też ogólna oferta danego operatora. Poniżej przygotowaliśmy listę tych najpopularniejszych, którzy na takie miano zasłużyli wieloletnią pracą nad bogactwem oferowanych przez siebie usług.

STS

STS to katowicki bukmacher, który przyciąga do siebie użytkownikom przede wszystkim przejrzystością swojej oferty – doskonale ich do niej zresztą przyzwyczaił, gdyż istnieje na rynku już od przeszło 20 lat. Oferuje dostęp do tak zwanych „hitów dnia”, czyli spotkań cieszących się największym zainteresowaniem właśnie danego dnia, ale też do „Superoferty”, o której pisaliśmy wcześniej – to właśnie na te działy najczęściej narzucane są limity. STS w swojej ofercie posiada również dostęp do większości odbywających się spotkań w ramach najpopularniejszych dyscyplin sportowych, ale i e-sportowych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie, również ten, kto będzie korzystał z limitowanej oferty – szeroki zakres usług pozwala bezproblemowo dobrać coś do wymaganych w jej przypadku kuponów akumulacyjnych.

Dla zawodowych graczy, którzy obstawiają zakłady na wysokie stawki STS jest bardzo dobrym wyborem. Pozwala na granie dużych stawek i limituje dość rzadko, w porównaniu do innych bukmacherów dostępnych w Polsce.

kod promocyjny sts na bonus bez depozytu
Darmowy bonus bez depozytu w STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Bardzo ciekawie przedstawia się oferta bonusowa STS, tak przejrzysta, jak cały serwis internetowy bukmachera. Nowych użytkowników przyciąga do serwisu podwojeniem ich pierwszego depozytu (do 1200 złotych), a stałym – 30 złotych każdego tygodnia, jeżeli utrzymają regularność swojej gry. Dodatkowo z kodem promocyjnym „BETONLINE” mamy aż 29 PLN bez depozytu, bonus dostępny na stronie www.STS.pl.

Całość wyposażona jest w bardzo intuicyjną i świetnie działającą aplikację mobilną, która zresztą nie jest jedynym sposobem na skorzystanie z usług firmy za pośrednictwem urządzenia przenośnego. Zawsze można bowiem sięgnąć po przeglądarkę internetową i skorzystać z opcji bazującej właśnie na niej.

Superbet

Superbet, a zatem kolejny bukmacher od kilku już lat legalny w naszym kraju, swoich użytkowników stara się przyciągnąć bardzo atrakcyjnym, bo wynoszącym aż 1300 złotych bonusem powitalnym (cashback). Jakby tego było mało, firma oferuje dodatkowo 200 PLN na start. Jest to więc świetna oferta dla wszystkich albo rozpoczynających obstawianie, albo siedzących w bukmacherce już długi czas i wiedzących, że z tego typu promocji warto korzystać. Firma oferuje też tak zwany cash-back z kodem promocyjnym „BETONLINE” na www.Superbet.pl.

Superbet nie zaznacza w sposób specjalny zakładów obarczonych limitem – trzeba je więc „ręcznie” wybadać. Można jednak śmiało powiedzieć, że większość z nich to spotkania najbardziej przez bukmachera polecane i reklamowane. Obstawianie na wysokie stawki w Superbet nie jest łatwe, bukmacher dość szybko reaguje na zakłady, które są obstawiane „grubiej” i szybko je limituje. Superbet to idealny bukmacher dla graczy, którzy grają za mniejszą kasę, zawodowcom polecamy STS lub Fortunę.

Fortuna

Fortuna swoją ofertą zachęca nie tylko poprzez nagradzanie wszystkich nowych graczy (do 2000 złotych bonusu od pierwszego depozytu, połączone ze 200 złotymi cashbacku na pierwszy zakład), ale także stałych graczy, dla których co tydzień przygotowana jest nowa promocja. Firma stale premiuje bonusy ako, więc warto łączyć mecze obarczone limitami tego typu z promocją na ilość zakładów ako (ta pozwala powiększyć naszą wygraną nawet o 50%). Mecze na www.eFortuna.pl objęte promocjami można znaleźć w zakładkach Superoferty (i Superoferty+), aczkolwiek należy zawsze uważać na to, ilu zakładów wymagają one na jednym kuponie (często ich ilość przekracza standardowe „trzy”).

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Bukmacher Fortuna znany jest także z „otwartości” na profesjonalnych typerów, którzy grają na wysokie stawki, tacy gracze są chętnie tam widziani i Fortuna pozwala im grać bardzo grubo. Limity oczywiście się pojawiają, jednak najrzadziej ze wszystkich bukmacherów w Polsce.

Fortuna daje również dostęp do swojego programu lojalnościowego (Fortuna Klub Plus), w ramach którego każdy zakład przyznaje nam specjalne punkty (każde wydane przez nas 2 zł to jeden punkt w programie). Te z kolei możemy wydawać na dodatkowe bonusy, wyższe kursy, albo też darmową grę (tak zwane freebety z wartością zależną od ilości posiadanych przez nas punktów).

Betclic

Betclic swoją czytelną stroną przyciąga użytkowników ceniących przejrzystość, łatwy dostęp do pełnej oferty, a przede wszystkim atrakcyjne kursy i promocje. Operator ten daje na start możliwość otrzymania tak zwanego cashbacku, nawet do 550 złotych. Promocja ta polega na tym, że nasz pierwszy zakład nie będzie wiązał się z żadnym ryzykiem – jeżeli przegramy, jego wartość (maksymalnie 550 złotych z kodem promocyjnym „KOD550„) wróci na nasze bonusowe konto i będzie oddana do naszej dyspozycji celem dalszej gry. Jeżeli natomiast wygramy, po prostu zgarniemy wygraną. Bonus otrzymamy na stronie www.Betclic.pl.

nowy bonus betclic 2022
Legalny bukmacher Betclic – Kod promocyjny na bonus

Oferty limitowane w Betclic są oznaczone specjalną ikonką Boost. Zazwyczaj są to spotkania najciekawsze danego dnia czy tygodnia, o znacznie podwyższonej stawce. Co bardzo fajne, łatwo takowe znaleźć, właśnie poprzez odróżnienie ich na tle innych specjalną ikonką. Betclic oferuje bardzo ciekawie zaprojektowaną, czytelną i szybką aplikację mobilną, która powinna przekonać do operatora tych, którzy lubią obstawiać właśnie w trybie mobilnym. Szeroki zakres oferty Betclic pozwala natomiast z łatwością dobrać kolejne zakłady do kuponu AKO.

Jak ominąć limity bukmacherów na wysokie stawki?

Choć limity bukmacherskie są czymś, co jest integralną częścią świata bukmacherskiego, tak naprawdę odczujemy je tylko w przypadku spotkań, które cieszą się podejrzanie wysokim zainteresowaniem ze strony odwiedzających i przyciągają tym na siebie uwagę operatora bukmacherskiego, który czy to koryguje kursy na nie, czy też po prostu obarcza je limitami. Tak naprawdę jednak limity na wysokie stawki nie uniemożliwiają nam obstawienia, a jedynie limitują wartość zakładu czy nakładają warunek obstawienia „czegoś jeszcze”. Jeżeli jesteśmy odpowiednio zdeterminowani, z pewnością nie będzie to dla nas wielką przeszkodą.

Nawet najlepsi bukmacherzy online w Polsce chronią swój biznes i jeśli widzą, że mają do czynienia z zawodowym typerem to mu się bacznie przyglądają, zaczyna się uważne akceptowanie zakładów, które gracz typuje. Powoli bukmacher zaczyna utrudniać życie typerowi, który wygrywa i obstawia duże stawki na kuponie. Niestety nie wiele możemy na to poradzić.

0 / 5. Ocen: 0