Zastanawiasz się jacy bukmacherzy są najlepsi w Polsce? Czym się wyróżniają, że wyprzedzają swoich konkurentów z branży? Jak na ich tle wyglądają mniejsze firmy? Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule. Przedstawiamy w nim, jak aktualnie prezentuje się polski rynek zakładów wzajemnych. Zapraszamy do lektury!

Najlepsi bukmacherzy w Polsce – kto wysunął się na prowadzenie?

Najlepsi bukmacherzy – kto jest liderem branży?

Rynek bukmacherski w Polsce w 2017 roku przeszedł dużą przemianę. Wszystko za sprawą nowelizacji ustawy hazardowej. Po tym jak weszła w życie, najlepsi bukmacherzy z całego świata wycofali się z działalności w naszym kraju, dzięki czemu do głosu mogły dojść rodzime firmy. W nowej rzeczywistości najlepiej odnalazł się STS. Firma będąca własnością rodziny Juroszek sukcesywnie zwiększa swoje zasięgi i aktualnie kontroluje 46% polskiego rynku zakładów wzajemnych. Rozwoju STS nie zatrzymała nawet pandemia. Efektem tego był m.in. debiut spółki na warszawskiej Giełdzie Papierów Wartościowych. 

Za liderem od kilku lat podąża firma Fortuna i Betfan. Obecnie pod tej kontrolą znajduje się około 28% sektora bukmacherskiego. Łatwo więc policzyć, że dwaj najlepsi bukmacherzy w naszym kraju opanowali prawie 75% całego rynku. Zarówno jedna, jak i druga firma w 2020 roku mogła pochwalić się przychodami na poziomie 2-3 mld zł.

Czym wyróżniają się najlepsi bukmacherzy w Polsce?

Co takiego sprawiło, że najlepsi bukmacherzy w Polsce osiągnęli taką pozycję? Na pierwszy plan wysuwa się szeroka oferta oraz mnogość rynków w ramach poszczególnych zdarzeń. W STS i Fortunie znajdziemy wszystkie najpopularniejsze dyscypliny oraz wiele sportów niszowych. Najlepsi bukmacherzy mogą pochwalić się też najwyższymi kursami i rozbudowaną ofertą zakładów na żywo. Umożliwiają też oglądanie transmisji online z wielu wydarzeń sportowych, dzięki czemu gracze mogą na bieżąco śledzić mecze, które typowali. Zapewniają też dostęp do szczegółowych statystyk, które mogą okazać się pomocne przy dobieraniu zdarzeń na kuponie. 

Ostatnim elementem, w którym najlepsi bukmacherzy przewyższają konkurentów, są oferowane przez nich promocje. Z racji tego, że firmy te osiągają najlepsze wyniki finansowe, mogą sobie pozwolić na atrakcyjną ofertę bonusową. Dotyczy ona zarówno nowych klientów, jak i stałych graczy, mających konto od dłuższego czasu.

Jak wygląda walka za plecami najlepszych bukmacherów?

Dwaj najlepsi bukmacherzy w Polsce dość wyraźnie królują na rynku. Za ich plecami toczy się jednak zażarta walka o miejsce na najniższym stopniu podium. W 2020 roku udało się je zdobyć firmie Betfan, która posiada swój serwis pod adresem https://betfan.pl/zaklady-bukmacherskie. Wyprzedziła ona takie przedsiębiorstwa jak Betclic, LV Bet, Totalbet i ETOTO. Mniejsi bukmacherzy próbują na różne sposoby przyciągnąć do siebie klientów. Jedni stawiają na atrakcyjne oferty promocyjne, inni z kolei nawiązują współpracę ze znanymi sportowcami lub dziennikarzami sportowymi, którzy mają zachęcić graczy do założenia konta. Wydaje się jednak, że najlepsi bukmacherzy osiągnęli taką pozycję, że działania te mogą okazać się niewystarczające aby ich zrzucić z tronu w najbliższych latach.

5 / 5. Ocen: 1