W naszym kraju nie brakuje fanów tej zimowej dyscypliny. Wszystko tak naprawdę zaczęło się od sukcesów Adama Małysza. „Orzeł z Wisły” sprawił, że skoki narciarskie są wyjątkowo popularne. Oczywiście skoki narciarskie mogą być typowana w firmach bukmacherskich. Jak to robić zaś skutecznie?

jak skutecznie obstawiać skoki
Jak skutecznie typować skoki narciarskie?

Co można obstawiać w bukmacherach online?

Masz okazję zdecydować się na rozmaite zakłady. Do wyboru, w profesjonalnych firmach bukmacherskich, są m.in. typy długoterminowe. Nie ma zatem przeszkód, by postawić np. na to, kto wygra dany sezon. Takie zakłady są dostępne na długo przed pierwszymi zawodami. Co jeszcze jest do gry w ramach tej kategorii? Z racji tego, że skoki narciarskie są coraz popularniejsze, można również typować pary h2h. Jest to trochę prostsze, bo trzeba przeanalizować tylko dwóch zawodników, a nie kilku lub nawet kilkunastu.

Czasami można również postawić zakłady związane z Pucharem Narodów. Tutaj są zaliczane – do klasyfikacji – punkty każdego skoczka polskiego, niemieckiego, austriackiego itd. Naród, który będzie miał najwięcej oczek, wygrywa. Okazuje się, że zakłady długoterminowe są do obstawiania także w trakcie sezonu. Wielu zawodowców korzysta z tego wariantu. W związku z tym nie grają zakładów przed sezonem, a po kilku zawodach. Wtedy można nieco więcej powiedzieć na temat formy poszczególnych skoczków. A zbyt wczesne obstawianie skoków narciarskich to jednak trochę loteria…

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

W najlepszych bukmacherach online nie brakuje także oczywiście zakładów dotyczących poszczególnych zawodów. Jest to oferta krótkoterminowa. Tutaj możesz obstawiać skoczka, który wygra albo zawodników, którzy powinni uplasować się na podium… Nie brakuje także bardzo popularnych wśród graczy par h2h. Czasami są oferowane zakłady specjalne. Np. dotyczą one stricte polskich skoczków. Można spotkać się zatem z zakładami, ilu naszych zawodników wejdzie do drugiej rundy, ilu będzie w czołowej szóstce itp. Łatwo zaobserwować, że rok po roku oferta jest coraz bardziej urozmaicona.

Aktualna forma skoczka jest kluczowa

Jak zaś stawiać zakłady? W tym artykule skupiamy się na typowaniu wydarzeń krótkoterminowych. Czyli takich, które odnoszą się stricte do jednego weekendu. Najlepiej odpuścić sobie pierwsze konkursy. Wtedy trudno jest coś więcej powiedzieć na temat formy poszczególnych skoczków. Pamiętaj, że skoki w lecie to zupełnie inna bajka. Często zawodnicy nie są w stanie przełożyć formy na standardowe zawody. Kluczowe jest to, by dokładnie ocenić potencjał konkretnego sportowca. Zwracaj uwagę na jego wyniki w kilku poprzednich konkursach.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Często jest tak (mówimy o sezonie zimowym, który jest zdecydowanie ważniejszy niż letni), że dany skoczek regularnie notuje dobre wyniki. Jeśli uda mu się „złapać” dobrą formę, to potem systematycznie plasuje się w czołówce albo wygrywa. Chcesz typować zakłady na triumfatora konkretnych zawodów? Warto przeanalizować minimum kilku najlepszych – w tym momencie – sportowców w tej dyscyplinie. Chcesz zagrać bezpieczniej? Wtedy zdecyduj się np. na zakłady typu TOP 3, TOP6 itd. Dobrym wyborem będą także pary h2h. Dzięki temu będziesz musiał przeanalizować tylko dwóch zawodników.

Wyniki uzyskiwane na danej skoczni w poprzednich latach

Warto przeanalizować to, jak konkretny skoczek radził sobie w poprzednich sezonach na danej skoczni. Nie jest bowiem tak, że wszystkie obiekty są dokładnie takie same. A wystarczą tylko drobne różnice, by skakało się o wiele inaczej. Podkreślają to zresztą sami zawodnicy. Np. Kamil Stoch ma kilka ulubionych skoczni. Jest to oczywiście m.in. obiekt w Zakopanem. Nawet, jeśli skoczek z Zębu jest w nieco gorszej dyspozycji, to u siebie (tak to można określić) jest w stanie osiągnąć lepsze wyniki (niż w tym samym okresie na innym obiekcie).

ewinner obstawianie online
Polski bukmacher eWinner – nowa oferta bonusów

Nieprzypadkowo domowe skocznie są uwielbiane przez zawodników. To właśnie tam skoczkowie najczęściej trenują i znają każdy, nawet najmniejszy detal. Dobrze jest zatem zweryfikować, jakie wyniki osiągali zawodnicy na danym terenie w poprzednich sezonach. Może to być bowiem bardzo pomocne w czasie typowania.

Co jeszcze zweryfikować przed typowaniem skoków?

Trzeba dokładnie sprawdzać informacje o ewentualnych kontuzjach. Wszak nawet drobne urazy powodują, że konkretny zawodnik będzie skakał o wiele słabiej. W tym sporcie liczy się dosłownie każdy detal. A kontuzja to zaś bardzo poważna sprawa… Obecnie jest coraz więcej serwisów poświęconych właśnie skokom narciarskim. Korzystaj (jeśli możesz) nie tylko z polskich portali, ale także z zagranicznych, które niejednokrotnie są po prostu lepiej poinformowane. Poza tym szybciej dodają kluczowe informacje z punktu widzenia typera. Co jeszcze jest ważne? Kraj, gdzie będą rozgrywane zawody.

Nie da się ukryć, że Europejczykom najlepiej skacze się na swoim kontynencie. Np. w Azji są już pewne trudności wynikające m.in. z nagłej zmiany strefy czasowej. Skoczkowie w czasie sezonu nie mają zaś zbyt wiele dni na aklimatyzację. Ważna jest także ranga zawodów. Skoczkowie przede wszystkim przygotowują się do imprezy docelowej. Niektóre zawody mogą zatem traktować bardziej jako formę przygotowania do Igrzysk Olimpijskich albo Mistrzostw Świata itp.

0 / 5. Ocen: 0