Sukcesy Igi Świątek spowodowały, że w Polsce wróciła moda na oglądanie oraz obstawianie spotkań tenisowych. Co można zagrać w firmach bukmacherskich? Czy typowanie turniejów o stosunkowo niskiej randze będzie dobrym rozwiązaniem?

obstawianie tenisa ziemnego
Czy warto grać turnieje niższej rangi w tenisie ziemnym?

Oferta na tenis jest bardzo urozmaicona

Tenis ziemny od dawna jest bardzo popularny w Polsce. Nie da się jednak ukryć, że sukcesy na arenie międzynarodowej Igi Świątek sprawiły, że ta dyscyplina jest aktualnie naprawdę chętnie oglądana. Włodarze firm bukmacherskich jak STS czy Superbet doskonale zdają sobie sprawę z tego, że gracze ochoczo typują ten sport. Z tego względu bez żadnego kłopotu można obstawiać rozmaite turnieje. Oczywiście, w tym gronie są m.in. najpopularniejsze imprezy. Są to natomiast turnieje zaliczane do tak zwanego Wielkiego Szlema. Chodzi o Australian Open, French Open, Wimbledon i US Open. To nie wszystko. Nie ma przeszkód, by typować rozmaite turnieje ATP i WTA. Okazuje się, że u najlepszych bukmacherów internetowych można także bez żadnego problemu stawiać turnieje o znacznie niższej randze. Tam grają zawodnicy oraz zawodniczki z dalszych miejsc w rankingu. Dobre wyniki w takich imprezach skutkują tym, że mogą potem rywalizować już w znacznie bardziej prestiżowych rozgrywkach.

Darmowe 29 PLN bez depozytu w STS

Kod promocyjny: BETONLINE

Nic zatem dziwnego, że tenisiści i tenisistki są zazwyczaj bardzo zmotywowani. Gracze mogą zaś typować te spotkania. Co ciekawe, są firmy bukmacherskie oferujące nie tylko kursy do obstawiania przed rozpoczęciem spotkań. Można je również grać w trybie live – sporo osób się na to decyduje. To tutaj nie wszystko. Jakby tego było mało, można również swobodnie zdecydować się na różnego rodzaju transmisje. Są one zaś często oglądane przez typerów. Nie da się bowiem ukryć, że gra się o wiele łatwiej, gdy dokładnie widzimy, jak idzie naszemu zawodnikowi oraz jego rywalowi, prawda?

Wyższe marże to na pewno minus

Granie turniejów o stosunkowo niskiej randze (w tenisie ziemnym) ma swoje walory oraz wady. Skupmy się na razie na minusach. Nie da się ukryć, że firmy bukmacherskie typu Fortuna czy Betfan na takie zawody wystawiają nieco wyższe marże. W porównaniu np. do turniejów zaliczanych do Wielkiego Szlema. Z czego to jednak wynika? Firmy bukmacherskie mają świadomość, że takie spotkania przyciągają o wiele mniejsze zainteresowanie. Na turnieje niższej rangi jest zawieranych mniej zakładów. Bukmacherzy zarabiają zatem stosunkowo niewielkie pieniądze na takich imprezach.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
sts.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
efortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE

Warto jeszcze wiedzieć, że im bardziej popularny zakład, tym te zarobki są większe. Wszak bukmacherzy w Polsce mogą np. tak zmieniać kursy, by wychodzić na swoje… niezależnie od końcowego wyniku. Im mniejsze zainteresowanie, tym większe marże. A im większe marże, tym niestety kursy są mniejsze. Nie można natomiast tego bagatelizować. Nawet, jeśli ktoś gra za stosunkowo niewielkie pieniądze, to przez to jego ewentualne wygrane będą o wiele niższe.

W takich spotkaniach nie brakuje niespodzianek…

To kolejny argument, który trzeba wziąć na tapet. Czasami trudno jest dokładnie oszacować potencjał obu zawodników lub zawodniczek wystękujących w danym momencie na korcie. Chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że np. informacji o Novaku Djokoviciu nie brakuje itp. A jeśli chodzi o dużo mniej znanych tenisistów, to zaczyna być z tym problem. Oczywiście, w Polsce są rozmaite strony poświęcone tej dyscyplinie. Nie brakuje także zagranicznych portali.

polski bukmacher betfan bonusy
Najlepszy Polski bukmacher online – Kod promocyjny BETONLINE

Niemniej jednak, jeśli chodzi o mało znane rozgrywki, to trudno jest czasami znaleźć cenne informacje. A bez tego skuteczne typowanie i wygrywanie w zakładach bukmacherskich nierzadko nie jest w ogóle możliwe. Pod żadnym pozorem nie można zatem grać np. na konkretnego zawodnika bez dokładnej analizy. Nie tylko jego umiejętności, ale także poczynań rywala w ostatnim czasie…

Kiedy warto obstawiać tego typu rozgrywki?

Powyższe aspekty są istotne i powinny być wzięte pod uwagę. To jednak jednocześnie nie oznacza, że w ogóle nie powinno się grać turniejów o niższej randze w ramach tenisa ziemnego. Są zawodowcy, którzy typują takie rozgrywki i naprawdę bardzo dobrze na tym wychodzą… Kiedy iść ich drogą? W jakich sytuacjach rzeczywiście warto zdecydować się na takie rozgrywki? Nie da się ukryć, że kluczowym czynnikiem jest znajomość zawodników, którzy będą grać w ramach danej imprezy. Kolega Twojego znajomego będzie rywalizował? W takim razie będzie miał informacje z pierwszej ręki. Np. dotyczące jego obecnej formy, ewentualnych kontuzji itp. W zakładach bukmacherskich bardzo istotne jest zdobywanie wiadomości. Im ktoś ma więcej informacji, tym są większe szanse na wygrywanie w firmach bukmacherskich.

Trzeba też wiedzieć, że w przypadku turniejów niższej rangi łatwiej jest znaleźć nie do końca dobrze oszacowane kursy przez bukmacherów. Jeśli zatem ktoś zna realia w związku z daną imprezą, to ma naprawdę spore szanse na to, by sukcesywnie pomnażać własną gotówkę. Jak zatem widać, każdy kij ma dwa końce. Trzeba zatem samemu zastanowić się, czy mamy na tyle mocne „karty”, by grać takie turnieje tenisowe…

0 / 5. Ocen: 0