Ludzie od zawsze lubili się zakładać o różne rzeczy. Często bywały to nawet najbardziej błahe rzeczy, które miały udowodnić, że jeden bądź drugi ma rację. Jak więc widzimy, ludzie mają pewien gen, który ma pokazać, że racja należy do nich i są w stanie na szali położyć nierzadko cenne rzeczy, nie tylko pieniądze. Biorąc pod uwagę, że zdecydowana większość mężczyzn, jak i niemała część kobiet interesuje się sportem, to pomiędzy ludzi weszły firmy bukmacherskie, które oferują swoim graczom pieniądze za podawanie poprawnych wyników zdarzeń sportowych i nie tylko. Przyjrzeliśmy się zakładom bukmacherskim i zachęcamy do zapoznania się z naszym tekstem, w którym wyjaśnimy ich fenomen.

zakłady bukmacherskie opłacalność
Czy obstawianie zakładów bukmacherskich jest opłacalne?

Zakłady bukmacherskie to szansa na wygranie dużych pieniędzy?

Trzeba powiedzieć, że łatwe pieniądze są czymś, co zawsze pociągało ludzi. „Zarobić, a nie się nie narobić” jak mawiał Ferdek Kiepski w serialu „Świat według Kiepskich” to jeden z głównych motywów, dla których ludzie obstawiają zakłady bukmacherskie. Marzenia marzeniami, ale tak naprawdę tylko nielicznym udaje się wygrywać pieniądze pozwalające na spełnianie zachcianek. Zdecydowana większość graczy to takie płotki, które tylko służą jako pokarm większym graczom i nawet poprzez dokładanie do budżetu bukmachera niewielkich pieniędzy są bardzo potrzebni.

Patrząc na tę sprawę odrobinę z innej strony, to faktycznie wygrana dużych pieniędzy jest naprawdę możliwa. Co stoi na przeszkodzie, żeby postawić pewną stawkę, wytypować kilka spotkań i wygrać duże pieniądze? Absolutnie nic i założenia są bardzo proste, jednak rzeczywistość bardzo szybko weryfikuje te plany. Nie zmienia to faktu, że nawet drobne wygrane cieszą, choć dla graczy dopiero co zaczynających przygodę z bukmacherką jest to bardzo proste.

W Polsce rynek zakładów bukmacherskich jest bardzo bogaty, bo można korzystać z oferty firm prowadzących działalność również w formie punktów stacjonarnych jak np. STS, Fortuna, Totolotek, ETOTO, Superbet czy LVBet, więc wniosek, który można sobie wysnuć jest bardzo prosty – jest na to popyt. I faktycznie tak jest, bo punkty przeważnie nigdy nie stoją puste i nawet w dni, w które nie ma ważniejszych wydarzeń sportowych, można zobaczyć sporą liczbę osób, które tam przesiadują i starają się zarobić na zakładach wzajemnych.

Rozwój zarówno pod kątem punktów stacjonarnych i Internetu

Gracze, którzy grają u najlepszych bukmacherów już przez kilkanaście lat, dokładnie pamiętają jak wyglądało to przed erą zakładów internetowych. Popularne „ziemniaki”, czyli punkty stacjonarne firm bukmacherskich były przepełnione ludźmi i stanie przy wielkich tablicach z kursami nie zawsze było lada wyzwaniem. Trzeba było się docisnąć do określonego miejsca, więc można sobie zażartować, że w tamtych czasach najczęściej spotykanym słowem było „przepraszam”, gdyż gracze wędrowali po całym punkcie z jednego miejsca w drugie. Nie można zapomnieć o kolejkach do stanowiska, w którym pracownik wpisywał nasz kupon do systemu. Najgorsze było wtedy, gdy chciało się obstawić mecz tuż przed jego rozpoczęciem, ale była długa kolejka, która to uniemożliwiała.

Dużym przełomem był rozwój Internetu, który umożliwił graczom przeniesienie swojej aktywności do Internetu. Nie dość, że dzięki temu rozwiązaniu nie trzeba było udawać się fizycznie do takiego punktu, więc można było oszczędzić czas, to ponadto obstawianie sprzed ekranu własnego komputera było bardziej komfortowe. Nie można zapomnieć również o jednej rzeczy, która wyróżniała zakłady internetowe. Spora część graczy korzystała z bukmacherów, którzy wtedy nie potrzebowali mieć licencji na prowadzenie działalności w naszym kraju, co sprawiało, że gracze mogli obstawiać bez podatku; najpierw wynosił on 10%, a w okresie rządów Platformy Obywatelskiej został podniesiony do 12% i taki też jest do dziś.

Legalny bukmacherOferta bonusówKod promocyjny
STS.pl29 PLN bez depozytuKod: BETONLINE
Superbet.pl34 PLN freebetKod: BETONLINE
eFortuna.pl2230 PLN w bonusachKod: BETONLINE
Betfan.pl600 PLN cashbackKod: BETONLINE
eWinner.pl110 PLN bez ryzykaKod: BETONLINE

Obstawianie zakładów w Internecie poza powyższymi rzeczami ma jeszcze kilka zalet. Sama łatwość obstawiania, przelewania pieniędzy oraz komfort to cechy, które na pewno są bardzo istotne. W Internecie o wiele łatwiej jest znaleźć statystyki i przeprowadzenie analizy staje się naprawdę proste. Trudno o taką w punkcie bukmacherskim i raczej gracze kiedyś kierowali się tabelą i informacjami, które mogli przeczytać w prasie. Dziś, w punktach bukmacherskich są zainstalowane tablety, na których dostępna jest oferta oraz wszelkie statystyki ułatwiające graczowi podanie określonego typu.

Rozwój zakładów live (typowanie na żywo)

Zakłady na żywo są bardzo popularne z prostego względu – można bardzo szybko wygrać pieniądze. Oczywiście, można również je szybko przegrać, ale o tym raczej się nie myśli i widzi się tylko pozytywy. Zakłady live są dostępne przez całą dobę, a dla gracza jest to wygodne, bo nie musi iść do punktu stacjonarnego, aby tam odstać swoje w kolejce i przebywać wśród ludzi i poświęcać cenny czas. Obstawianie z domu jest o wiele wygodniejsze i nie ma co się dziwić, że sporo osób się na to decyduje.

Nie można zapomnieć o tym, że bukmacherzy bardzo znacząco rozwinęli system wpłat oraz wypłat. Wpłata następuje u wszystkich bukmacherów na konto praktycznie od potwierdzenia przelewu, natomiast z wypłatami bywa inaczej. Są takie firmy bukmacherskie online jak STS, Betclic czy TOTALBet, którzy pieniądze wysyłają na konto błyskawicznie, a z kolei dla przykładu u Totolotka czy Fortuny trzeba czekać kilka godzin, a nawet i cały dzień.

zakłady bukmacherskie superbet
Obstawianie w Superbet z bonusem

Zakłady live są o tyle dobrym rozwiązaniem, że gracz ma zupełną swobodę w ich obstawianiu i może typować, co mu się rzewnie podoba. Wyobraź sobie, że chcesz obstawiać zakłady na żywo w punkcie bukmacherskim. Jeżeli chcesz na bieżąco reagować na obecne wydarzenia, to musiałbyś cały czas prosić kasjera o to, żeby obstawił kolejne kupony, co raczej w dłuższej perspektywie nie jest korzystne i komfortowe. Nie dość, że możesz być postrzegany jako natręt, to również inni gracze będą patrzeć na ciebie „krzywym okiem”, ponieważ staniesz się osobą blokującą kolejki i choć takie osoby mają pierwszeństwo, to nikt nie chce czuć się odrzucony.

Możliwość typowania ogromnej ilości zdarzeń

Bukmacherzy cały czas rozwijają swoją ofertę i o ile jeszcze wiele lat temu wyglądała ona biedniej, tak dziś można obstawić nawet IV ligę polską w piłce nożnej, II ligę w siatkówce, jak również inne dyscypliny, która są niszowe jak dart czy squash. Kiedyś było to nie do pomyślenia, ewentualnie raczej w czasach, w których można było obstawiać u zagranicznych bukmacherów – dziś już jest to jak najbardziej realne. To ogromna szansa dla tych osób interesujących się właśnie takimi sportami, a którzy wcześniej nie mieli takich możliwości.

Superbet legalny bukmacher onlineBonus
Cashback1300 PLN
Bonus na start200 PLN
Freebet bez depozytu34 PLN
Bonus za aplikację20 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Rejestracjawww.Superbet.pl
Nowa oferta bonusów legalnego bukmachera Superbet

Firmy bukmacherskie wyszły swoją ofertą nawet poza sport, ponieważ w przypadku ważniejszych wydarzeń o charakterze sportowym jak polityka czy też Eurowizja, to można je obstawiać u większości bukmacherów. Bierze się to przede wszystkim z potrzeb graczy; świat staje się globalną wioską, w której mamy dostęp do wydarzeń na całym świecie. Jeszcze nikt 10 lat temu nie myślał, że będzie można obstawić tak niszowe ligi jak mongolska czy liga Makau. Teraz jest to jak najbardziej realne, a nawet wśród graczy można znaleźć prawdziwych zapaleńców, chociaż sam poziom znacząco odbiega nawet od niskich klas rozgrywkowych w Polsce.

5 / 5. Ocen: 3